NOWE TECHNOLOGIE

NUKON – Firma specjalizująca się wyłącznie w produkcji systemów laserowych.
15 lat temu dzięki pomysłowości inżynierów oraz wykorzystaniu zaawansowanych technologii dostępnych na świecie wyprodukowano pierwszą wycinarkę w technologii Fiber. Maszyna nadal pracuje i zarabia, to ona otworzyła drogę do produkcji i wdrążeniu nowych projektów. Pasja i dążenie do perfekcji otworzyło drogę do sukcesów na światowym rynku.
Obawę co do jakości i wytrzymałości wycinarek laserowych rozwiała idea testowania maszyn przez producenta na własnej hali testowej, wykonując usługi cięcia. Taka polityka firmy zyskała zaufanie wśród przyszłych użytkowników maszyn. Na dzień dzisiejszy pracuje 9 maszyn. Na tym jednak producent nie poprzestał widząc że technika dąży do coraz wyższych standardów, postanowił na produkcję własnych głowic tnących. Stworzył zespół składający się z inżynierów niemieckich oraz Tureckich którzy zaprojektowali i wyprodukowali głowice tnącą wyposażoną w wiele nowatorskich rozwiązań polegającą na zastosowaniu szeregu czujników pobierających w czasie rzeczywistym informację na temat stanu głowicy oraz jakości cięcia.

STEROWANIE HMI BACKHOFF

Monitor o wysokiej rozdzielczości 19” lub 21″ dotykowy.
W pełni zintegrowane intuicyjne a przede wszystkim proste sterowanie maszyną
Wszystkie parametry ustawiane z pulpitu po praz czytelne meni w j. polskim. Sterowanie dostosowane do Industry 4.0.

Chwilowe monitorowanie mocy i ciśnienia w czasie rzeczywistym.
Natychmiastowe optyczne monitorowanie temperatury i ostrości. Natychmiastowa symulacja, monitorowanie części i konturów.

AUTOMATYCZNY SYSTEM WYMIANY DYSZ

Wraz z rozwijającą się technologią i Przemysłem 4.0 prędkość staje się coraz bardziej widoczna w branży. Ręczna wymiana dysz zmniejsza wydajność pracy i prowadzi do strat czasu pracy. Dla tego potrzebny jest system, który automatycznie przeprowadzi proces wymiany dysz w komunikujących się ze sobą maszynach, systemach automatyki oraz maszynach, których lista robocza już zdefiniowany do cięcia.

KAMERA DETEKCJI POŁOŻENIA BLACH

Wraz z rozwijającą się technologią i Przemysłem 4.0 prędkość staje się coraz bardziej widoczna w branży. Kamera pozwala operatorom przyspieszyć rozpoznawanie pozycji arkusza na stole.
Kamera wykrywa  dokładną pozycję arkusza oraz krawędź
arkusza w ciągu kilku sekund.

KAMERA DO CENTROWANIA DYSZ

Technologia CUTLine pozwala na osiągnięcie lepszej jakości cięcia.

W przeszłości średnica wiązki laserowej była stała o wartości 50 mikronów, 100 mikronów lub 150 mikronów zgodnie z wymaganiami klientów. Dzięki naszej nowej technologii opracowanej przez inżynierów Nukon produkujemy teraz nasze maszyny które automatycznie dostosowują średnice wiązki laserowej w zależności do grubości oraz rodzaju ciętego materiału zgodnie z zawartymi parametrami. Nowo opracowany system sterowania zapewniamy zintegrowane średnice wiązki laserowej dla różnych grubości i materiałów.

LASEROWA GŁOWICA NUKON NLCH

Głowica Laserowa NLCH jest wynikiem długotrwałych badań badawczo-rozwojowych.
Głównym celem było umożliwienie konserwacji oraz wymiany optyki na miejscu
Głowica wyposażona jest w optykę oraz wewnętrzny osprzęt obsługujący moc rezonatora do 30 kW. Korpus wykonany w 100% z aluminium, wszelkie elementy wykonawcze są zawarte w korpusie

Niektóre funkcje:
– Struktura optyczna obsługująca moc do 30kw,
– Zanieczyszczenie i kontrola temperatury całej optyki
– Sterowanie czujnikiem przebijania
– Chłodzenie kolimatora i obiektywu cieczą
– Zintegrowany czujnik ciśnienia gazu
– Automatyczny system kalibracji optycznej
– Automatyczne ustawianie ostrości, kanał zwrotny
– Funkcja serwisu na miejscu (wymiana całej optyki)

REZONATOR nLIGHT

nLIGHT- Amerykański producent rezonatorów laserowych

nLIGHT™ jest pierwszym w linii laserów światłowodowych nowej generacji. Zaprojektowany,
aby spełnić wymagania dotyczące wydajności i niezawodności w zastosowaniach przemysłowych,  nLIGHT™ zawiera kilka ulepszeń w porównaniu z innymi dostępnymi w handlu laserowymi światłowodami:

Lepsza wydajność cięcia:
nLIGHT™ jest w stanie zapewnić szybkość modulacji do 100 kHz oraz czas narastania i opadania poniżej 5 μs. Dzięki elektronice nowej generacji, możliwości te pozwalają na szybsze przekłuwanie, szybszą obróbkę drobnych elementów i lepszą jakość przetwarzania dzięki minimalnej strefie wpływu ciepła.

Nowe lasery CUT line ™ firmy nLIGHT ® ™
Jest pierwszym na rynku laser światłowodowy, który daje użytkownikom możliwość regulacji ustawień wiązki na podstawie ich zastosowania. Dzięki laserowi z włóknami typu corona użytkownicy mogą regulować automatycznie wiązkę o dużej intensywności, od małych średnic, po duże oraz kształt wiązek. Ten system pozwala na optymalne cięcie grubych i cienkich materiałów, wyższą prędkość, z najwyższą jakością, ulepszone przekłuwanie i obróbkę małych elementów za pomocą jednego narzędzia, brak przegrzania materiału. Wydajność lasera światłowodowego, stabilność i niezawodność uzyskuje się dzięki regulacji promienia światła w zakresie 50- 300um średnicy i różnym kształtom wiązki światła. System Cut Line zapewnia doskonałą wydajność w zaawansowanych zastosowaniach podczas cięcia

nLIGHT Szybkie przełączanie wiązki
Regulacja wiązki w czasie krótszym niż 30 ms pozwala na optymalizację w czasie rzeczywistym każdego etapu procesu przy zachowaniu pełnej mocy, aby zmaksymalizować wydajność.

nLIGHT Ochrona przed odbiciem wstecznym patentowany system ochrony rezonatora przed odbiciem wstecznym Sprzętowa ochrona przed odbiciem wstecznym umożliwia nieprzerwane przetwarzanie nawet najbardziej odbijających metali takich jak miedz, mosiądz czy aluminium a nawet złoto bez uszkodzenia lasera.
nLIGHT Serwis Niezrównana łatwość serwisowania. Modułowa konstrukcja upraszcza naprawy minimalizując czas serwisu. Program diagnostyczny ONLINE pozwala w krótkim czasie namierzyć usterkę.